Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Category Archives: Rozrywka

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT.

Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989.

Oprócz zespołu Akcent, w trakcie wieczoru zagrają także Extazy, wykonawcy takiego hitu, jak m.in. ,,Smakować będę cię”. Tego wieczoru wystąpi też zespół Top Girls, autorki takich przebojów, jak „Jeszcze tego nie wiem”, „Dziś zatańcz ze mną” czy „Czeski Film”. Cała trójka zawita do klubu Betong w Oslo podczas swojej trasy po Skandynawii.

Miejsce: Klub Betong, Slemdalsveien 15, 0369 Oslo
Bilety dostępne na: www.godelight.no

źródło: eoslo.pl

Pomysł na wakacje: Dyreparken w Kristiansand.

Położony w lesie kompleks jest połączeniem parku rozrywki, zoo i aquaparku – uchodzi dziś za jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii.

Zwierzęta przebywają na wolnym wybiegu. Faunę Północy reprezentują m.in. renifery, łosie, wilki. Łącznie goście Dyreparken mogą podziwiać około 140 gatunków zwierząt. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest bajkowe Miasteczko Kardamonowe (miasteczko z popularnych w Norwegii książek dla dzieci autorstwa Torbjørna Egnera) oraz park wodny Badelandet.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Dyreparken tutaj.

Barnas Happy Halloween.

Polonia Norweska Arendal zaprasza 31 października na „Barnas Happy Halloween”.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Filmy dokumentalne o Polakach w Norwegii.

Zachęcamy Was do odwiedzania strony http://tasteofemigration.eu/ na której znajdziecie filmy dokumentalne o Polakach w Norwegii.

Życie codzienne i praca w kraju fiordów w obiektywie kamery.

Największe żaglowce świata zawitają do Norwegii w lipcu.

The Tall Ships Races to doroczne regaty organizowane przez Sail Training International.

To zlot najpiękniejszych i największych żaglowców pływających po morzach. W ramach tej ogromnej imprezy każdego roku barwna flotylla około stu napędzanych wiatrem jednostek pokonuje trasę pomiędzy czterema portami-gospodarzami regat. Trasa regat The Tall Ships Races 2015 powiedzie z Belfastu przez Ålesund i Kristiansand do Aalborg. Warto zatem zaplanować wycieczkę do Kristiansand w dniach 25-28 lipca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://tsrkristiansand.no/.

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w Kristiansand.

4 czerwca o godz. 19.00 w Kristiansand  (Salem Misjonsmenighet, Industrigata 28) wystąpi Kabaret Skeczów Męczących ze swoim najnowszym programem – „Live”.

Bilety dostępne na stronie internetowej tutaj. Bilety dostępne również poprzez stronę internetową www.ps-scene.no, lub w kinie Fønix.

Kabaret Skeczów Męczących podbił serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności. Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc z sukcesami wydarzenia muzyczne: Sabat Czarownic 2013, Top Trendy 2014; jak i kabaretowe: Polska Noc Kabaretowa 2013.

Archiwalny występ:


źródło: kristiansand.pl

Walentynkowe Disco Polo Live w Arendal.

Disco Polo Live Norge przy współpracy z Polonią Norweską Arendal zapraszają 13 lutego na Walentynkowe Disco Polo Live oraz koncert formacji JURAD.

Start godz.20.00 Strengereid Grendehus Arendal przy trasie Eydehavn – Tvedestrand.

Ceny biletów:
300 koron lub 350kr VIP (przy stoliku – tylko 30 miejsc).

Bilety oraz rezerwacje tel.45077074 .
ilość wejściówek ograniczona!

Źródło: https://www.facebook.com/events/779535365435112/?pnref=story

Ciekawe puby i kawiarnie w Arendal.

Miejsca warte odwiedzenia w Arendal:

 

1. Moringen Pub

Noroddveien 4
4816 Kolbjørnsvik

2. Tapperiet Pub
 
Langbryggen 11
4841 Arendal

3.Brun Cafe

Teaterplassen 1
4836 Arendal

4. Firo Restaurantdrift

Langbryggen 3
4841 Arendal