Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Grudzień 2014

Z dziećmi do kina w okresie przedświątecznym.

W okresie przedświątecznym tradycyjnie w kinie możecie zobaczyć filmy związane ze świętami.

W tym roku warto zainteresować się filmom dla najmłodszych: „Reisen til julestjernen”, „Karsten og Petras vidunderlige Jul” oraz „Solan og Ludvig – Jul i Flåklypa”. Filmy te nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia i z pewnością wprowadzą wasze pociechy w świąteczny klimat.

Szczegóły oraz program znajdziecie na stronie Kina Arendal tutaj.

Koncert Małgorzaty Jaworskiej w Wiedniu

15 października br. odbył się koncert Małgorzaty Jaworskiej – polskiej pianistki mieszkającej w Arendal, w prestiżowej sali Gesellschaft für Musiktheater w Wiedniu.

Recital ten został włączony do XXIII Dni Polskich w Austrii, trwających tam ponad miesiąc i został zorganizowany przy współpracy z Österreichisch – Norwegische Gesellschaft.

Wiedeńska publiczność mogła usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Edvarda Griega oraz Thomasa Tellefsena. Pianistka została przyjęta z entuzjazmem i bisowała trzykrotnie.

Małgorzata Jaworska jest laureatką konkursu “Wybitny Polak” w Norwegii 2013 w kategorii kultura.