Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Styczeń 2015

28.01.2015 – Strajk w Arendal.

Największe związki zawodowe w Norwegii, LO, YS i Unio są zaniepokojone i niezadowolone z zapowiedzianej zmiany przepisów z zakresu prawa pracy.
Trzy wymienione związki zawodowe, zrzeszające w sumie ok 1 500 000 członków zapowiadają demonstrację polityczną w dniu 28.01. 2015 w wielu miastach Norwegii od godziny 14.00 do 16.00.

Zmiany w przepisach mają dać większe prawa pracodawcom do zatrudniania pracowników w niepełnym wymiarze czasu lub na czas określony. Zapowiadane zmiany w prawie pracy tłumaczone są potrzebą umożliwienia pracodawcom większej elastyczności przy zatrudnianiu pracowników.
Związki zawodowe twierdzą, że przepisy prawa są wystarczająco elastyczne, natomiast wprowadzenie zmian w znacznym stopniu pogorszy warunki pracy.

Flybussen do Kristiansand.

Na lotnisko w Kristiansand możemy pojechać flybussem- czyli autobusem dowożącym przed terminal lotniczy.

Czas przejazdu z Arendal na lotnisko Kjevik wynosi ok 75 minut, bilet kosztuje 220koron.

Ponieważ ostatnimi laty rozkład jazdy ulegał częstym zmianą – warto sprawdzić przed podrożą aktualny rozkład, który możecie pobrać tutaj.