Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Marzec 2015

Spotkanie informacyjne o rozliczeniu i zwrocie podatku.

Urząd Podatkowy organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne o rozliczeniu i zwrocie podatku w Norwegii.

Spotkanie w języku polskim odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17:00  w Kristiansand (Skatt sør Kristiansand, Kjøita 42)
Czas trwania spotkania – 2 godz. 30 min.

Źródło: skatteetaten.no ; kristiansand.pl

Promocja atrakcji polskiego wybrzeża.

Na 480 planszach reklamy outdoorowej w środkach komunikacji miejskiej w Oslo oraz w norweskim internecie promowane są atrakcje polskiego wybrzeża.

Dynamiczne reklamy promują turystykę weekendową w miastach, sporty wodne, golf, jazdę konną, a także wypoczynek w spa. Chwytem marketingowym ma być również konkurs, w którym Norwegowie będą mogli wygrać wycieczkę do Gdańska i Kołobrzegu.

Według założeń informacja o atrakcjach polskiego wybrzeża powinna dotrzeć do 3,7 mln odbiorców spośród 5 mln mieszkańców Norwegii.
Kampania potrwa do końca marca. Podsumowaniem będą dwie publikacje w największych norweskich mediach: gazecie „Dagbladet” oraz „VG”.

Akcję promocyjną sfinansowały Polska Organizacja Turystyczna, województwo zachodniopomorskie (także ze środków Unii Europejskiej) oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Źródło: eoslo.pl, onet.pl, radioszczecin.pl

276 nominacji do tegorocznej pokojowej nagrody Nobla.

Poinformował o tym w Oslo nowy, stały sekretarz Norweskiego Komitetu Noblowskiego dr Olav Njölstad.

Jest to liczba nominacji, które napłynęły w regulaminowym terminie – do 1 lutego – i zostały zgłoszone przez indywidualne osoby lub organizacje i instytucje do tego uprawnione.

Komitet poinformował o liczbie zgłoszonych osób i instytucji, nie podał jednak żadnych nazwisk.

Komitetu Noblowski wybierze laureata Pokojowej Nagrody Nobla w październiku.

Źródło: onet.pl, wp.pl