Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Kwiecień 2015

Norweskie radio będzie nadawać tylko cyfrowo.

W Norwegii w ciągu najbliższych dwóch rozpocznie się proces wyłączania nadajników radia analogowego FM.

Przechodzenie na radio cyfrowe DAB rozpocznie się na północy kraju i będzie postępowało region po regionie. Jest to pierwszy kraj na świecie, który ustalił ostateczny termin wyłączenia radia FM. Pokrycie DAB w Norwegii przekracza obecnie pokrycie sygnałem FM. W DAB dostępne są 22 programy, a w FM tylko 5 programów radiowych o zasięgu ogólnokrajowym.

Proces wyłączania radia analogowego rozpocznie się w okręgu Nordland w dniu 11 stycznia 2017 roku, a zakończy w Troms i Finnmark w dniu 13 grudnia 2017 roku.

Norwegia rozpoczęła przejście do DAB w 1995 roku. W ostatnich latach uruchomiono dwa krajowe i kilka lokalnych sieci DAB. 56 proc. słuchaczy używa radia cyfrowego na co dzień. 55 proc. gospodarstw domowych posiada przynajmniej jedno radio DAB, wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Gallup.

źródło: Digital Radio Norway