Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Lipiec 2015

Zaproszenie na spotkanie odnośnie sytuacji polskich uczniów w Arendal.

arend

źródło: https://www.facebook.com/polonianorweska.arendal/

Największe żaglowce świata zawitają do Norwegii w lipcu.

The Tall Ships Races to doroczne regaty organizowane przez Sail Training International.

To zlot najpiękniejszych i największych żaglowców pływających po morzach. W ramach tej ogromnej imprezy każdego roku barwna flotylla około stu napędzanych wiatrem jednostek pokonuje trasę pomiędzy czterema portami-gospodarzami regat. Trasa regat The Tall Ships Races 2015 powiedzie z Belfastu przez Ålesund i Kristiansand do Aalborg. Warto zatem zaplanować wycieczkę do Kristiansand w dniach 25-28 lipca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://tsrkristiansand.no/.

Odkryto wrak „Rio de Janeiro” zatopionego przez polski O.R.P. „Orzeł”.

Sensacyjnego odkrycia dokonały 23 czerwca ekipy poszukiwawcze SeaBed Services i Agder Tech AS: zlokalizowano wrak s/s „Rio de Janeiro”, niemieckiego transportowca, zatopionego przez legendarny O.R.P. „Orzeł”.

Odnalezienie „Rio de Janeiro” w pobliżu Lillesand w Norwegii stanowi sukces jednej z najbardziej spektakularnych akcji poszukiwawczych mających na celu odsłonięcie tajemnic jednej z niezwykle dramatycznych kart II wojny światowej.

Więcej na ten temat w języku polskim przeczytacie tutaj.

źródło: kristiansand.pl