Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Styczeń 2016

Dziecięcy Bal Karnawałowy.

30 stycznia w Eydehavn-Kuben Frivilligsentral odbędzię się bal karnawałowy dla dzieci.

Cena: 50 kr./ osobę / STROJE OBOWIĄZKOWE!
Zgłoszenia do 28 stycznia 2016r.
Organizatorzy zwracają się z prośbą do rodziców o przygotowanie wypieków dla dzieci.

Szczegóły wydarzenia na profilu facebookowym Polonii Norweskiej w Arendal tutaj.

Baza wiedzy: Zasiłek chorobowy w Norwegii.

Zasiłek chorobowy (sykepenger) to świadczenie wypłacane przez NAV pracownikowi znajdującemu się na zwolnieniu lekarskim. Ma ono na celu zapewnienie dochodu pracownikowi, który jest tymczasowo niezdolny do wykonywania pracy.

Pracodawca wypłaca pracownikowi chorobowe przez pierwsze 16 dni kalendarzowych. Jeśli po 16 dniach pracownik nadal przebywa na zwolnieniu, zasiłek chorobowy wypłaca NAV.

Stawka zasiłku wynosi 100% wynagrodzenia brutto. Maksymalny okres pozostawania na zwolnieniu lekarskim wynosi 52 tygodnie.

Jeśli dana osoba w czasie zwolnienia lekarskiego przebywa w Norwegii, zasiłek chorobowy jest wypłacany przez lokalny oddział NAV, do którego należy regularnie dostarczać zwolnienia lekarskie wystawiane przez lekarza norweskiego. Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim za granicą (np. w Polsce) musi wysyłać stosowną dokumentację do NAV dla obcokrajowców (NAV Internasjonalt) za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce.