Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Luty 2016

HELLOWEEN w ARENDAL – film

źródło: HG Media

Ryanair przestanie latać z lotniska Moss-Rygge?

Ryanair długo protestował i groził opuszczeniem lotniska – jednak taki scenariusz wydawał się mało realistyczny. Tymczasem w tym tygodniu Ryanair zapowiedział, że przestanie latać z lotniska Rygge od 1 listopada.

Obecnie z lotniska korzysta około 1,6 miliona pasażerów rocznie. Po wycofaniu się Ryanaira liczba ta spadnie do około 500 tysięcy pasażerów rocznie. Bez Ryanaira lotnisko Rygge przestanie być rentowne, a pracę straci około 1000 pracowników.

Wycofanie się tego przewoźnika lotniczego oznaczać będzie, że podróżowanie do Polski stanie się bardziej skomplikowane i droższe.

Jeśli władze zrezygnują z wprowadzenia nowej opłaty Ryanair nadal będzie latał z Rygge – twierdzą władze lotniska. .

Źródło: eoslo.pl, Dagbladet