Polonijna impreza Wataha Fest odbyła się w Bjørkeskogen.

– Były wspólne śpiewy, tańce i super zabawa. W czasie koncertów ludzie po prostu oszaleli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i bawili się z nami. Za rok ruszamy ze zdwojoną siłą – zapowiada More »

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn weźmie odział w turnieju Gjensidige Cup Elverum. Polacy zagrają z gospodarzami Norwegią, Szwecją i Islandią. Turniej w Elverum zostanie rozegrany między 8 a 11 czerwca w More »

Norwegia wyłącza radio FM. Jako pierwszy kraj na świecie

Norwegia, jako pierwszy kraj na świecie, wyłączy radio FM i to już niedługo. Od 11 stycznia obywatele będą musieli przełączać się na transmisję cyfrową – tak zdecydował rząd. Fale FM będą wyłączane More »

Koncert zespołu Akcent w Oslo.

Już 5 lutego w Oslo odbędzie się Disco Polo Night – wystąpi m.in. zespół AKCENT. Akcent to polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim w 1989. Oprócz zespołu Akcent, More »

 

Monthly Archives: Marzec 2016

Ateistów jest więcej niż wierzących w Norwegii.

Po raz pierwszy w historii Norwegii ateistów jest w tym kraju więcej niż osób wierzących. Aż 23 proc. obywateli nie potrafi jednoznacznie określić czy są wierzący, czy niewierzący.

Z ankiety będącej częścią corocznych badań społeczno-kulturowych w Norwegii wynika, że na pytanie „Czy wierzysz w Boga?” 39 proc. respondentów odpowiada: „Nie”. Odsetek osób odpowiadających „Tak” wynosi 37 proc. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii badań liczba zadeklarowanych ateistów jest większa, niż liczba wierzących.W ankiecie wzięło udział 4 tys. osób.

źródło: thelocal.no